Należy się posługiwać różnymi książkami

W jednym podręczniku zawarte są określone tematy, a w kolejnym ujęte jest coś zupełnie odmiennego, albo jest tak, że konkretne zagadnienia są znacznie bardziej wyjaśnione. Dlatego jeżeli pragniemy pogłębiać swoją wiedzę na konkretny temat należy się posiłkować przeróżnymi książkami i podręcznikami, gdyż tylko wtedy będziemy mogli sobie wyrobić różnoraki punkt widzenia na dane sprawy.
Albo uczymy się o wszystkim, albo o konkretnym zagadnieniu
Słowniki języków obcych
Source: http://www.sxc.hu
Kiedy uczymy się języka obcego, to wpierw uczymy się go szeroko, a więc poznajemy zasady dykcji, odmiany czasowników, gramatyki. Następnie poznajemy znacznie więcej słówek, lecz jednocześnie mamy możliwość się zdecydować na takie, które będą współgrały do większości sytuacji i na takie, które będą związane jedynie z jakąś dziedziną życia. Jeżeli zrównamy ze sobą dwie książki zobacz gdzie kupisz książkę niemiecki oraz Melinda Tęcza Korepetycje domowe – Język niemiecki, to może się okazać, iż chociaż każda z nich mówi o tym identycznym języku, to jednak znajdziemy w nich odmienne zagadnienia. Na dodatek ma szanse również dziać się tak, iż z jednej książki prościej będzie nam przyswoić jedną rzecz, a z drugiej znacznie łatwiej zapamiętamy coś kolejnego.

Im więcej barw tym lepiej
dziecko w trakcie nauki
Article wrote: Luis Vidal
Source: http://www.flickr.com
Od czasu do czasu dziecko rozpoczyna się interesować swoim ciałem, a my czujemy się skrępowani, ponieważ nie bardzo wiemy w jaki sposób mu je wyjaśnić, tak by zrozumiało jak najwięcej oraz żeby równocześnie nie namieszać mu zbytnio w głowie. Świetnie może się tu sprawdzić Hansen J.T. Anatomia Nettera do kolorowania, gdzie dziecko niejako poznaje własną anatomię poprzez zabawę, przez co znacznie łatwiej będzie mu to wszystko spamiętać. A kiedy przy okazji zauważymy, że interesuje się kolorami, że rysowanie spowoduje mu satysfakcję i ochoczo w ten sposób spędza czas, to wspaniałym podarunkiem może się okazać Anna Starmer Jak dobierać kolory, dzięki której prościej przyjdzie mu załapanie, co warto robić, aby uzyskać oczekiwany kolor, którego akurat nie ma w zestawie (Anatomia Nettera do kolorowania Wyd.Medyczne Urban&Partner).

Książki nie muszą być nudne Nawet te książki, które powinny służyć do nauki mają okazję być fantastyczne i interesujące, mogą powodować, że dziecko z większą ochotą będzie przystępowało do poznawania otoczenia i pozyskiwania znacznie to nowszej wiedzy. To tylko od nas zależy, czy będziemy go do tego zachęcać, nabywając te najciekawsze książki.


Pozostałe artykuły

Dzisiejsza literatura dla młodzieży

półka z książkami
Przygotowane przez: Antonio Tajuelo
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dość powszechnie uważa się, że czytelnictwo stoi obecnie na dość marnym poziomie, i praktycznie mała część ludzi wciąż uważa się za amatorów czytania książek. Fakt, ten sposób na spędzanie wolnego czasu w ciągu ostatnich lat stracił trochę swojej popularności, ale nadal wielu ludzi kocha owe rzeczy, a równocześnie sam rynek czytelniczy ma się całkiem dobrze i dosłownie każdego roku wychodzi na nim sporo nowości.
2014-05-06 13:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.