Trochę sentymentalnie na temat nowoczesnych rozwiązaniach

Nowoczesne technologie zdominowały nasze życie. Często bezrefleksyjnie korzystamy z dobrodziejstw współczesnych wynalazków. Tak samo instynktownie jak kiedyś postępowali nasi przodkowie, korzystając z wiedzy zawartej w domowych kajetach, mieszczących tajemnicę rodzinną produkcji zakwasu. Drobnych napraw uczył tata, tajniki kuchni zdradzała babcia czy też matka. Tak było jeszcze 25 lat temu.

audiobooki - przykłady
Article wrote: Phillip Stewart
Source: http://www.flickr.com
W tej chwili nasze życie niesamowicie przyśpieszyło. Sporadycznie znajdujemy wolną chwilę na powolny tok klasycznego przekazywania wiedzy. Ponieważ życie nie znosi próżni dziurę po starych sposobach nauki sztuki życia zajął internet, poradniki jak także poradniki audiobooki (zobacz też tutaj: poradniki w formie audiobooków). W ten to sposób w wolnym czasie możemy z słuchawkami na uszach poradzić sobie z zaszczepieniem drzewek albo z drobnymi naprawami domowymi, co na pewno pozytywnie wpłynie na nasz stan konta.

Kiedy w ogrodzie i w domu kompletnie wszystko już zostało odnowione (nowa altanka lśni łącznie z zielonym płotkiem), możemy w hamaku położyć się i słuchać powieści i opowiadań w formie audiobooków. Czy będą to opowiadania gigantów literatury czy autorów mniej znanych (a nawet rozpoczynających karierę „młodych wilków”) nie to jest istotne. Najważniejsze jest to, abyśmy dobrze wypoczęli.

Audiobooki (więcej w tym miejscu: atrakcyjne książki do słuchania) wkraczają nawet w wydawało by się konserwatywne ze swej natury sfery życia takie jak religia albo religioznawstwo. Na rynku dostępnych jest sporą ilość pozycji audiobooków w tym temacie. Gałąź religia audiobooki nie ogranicza się tylko do dźwiękowych wersji Biblii, można także dostać traktaty teologiczne najbardziej światłych umysłów, od papieży po uczonych świeckich - tak wybitnych jak Kołakowski, który pomimo iż był człowiekiem niewierzącym snuł rozważania o religii chrześcijańskiej tak błyskotliwe, że jego tezy o kondycji człowieka i jego relacji z Bogiem wykorzystywane są jako racje w dyskusjach religioznawczych czy też bywają punktem wyjścia kazań co ambitniejszych Wikarych czy Proboszczów. Ku pożytkowi i radości wiernych.

I tak oto nowoczesność wkrada się w każdą sferę naszego życia.
2014-06-02 10:44
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.