Jakie gatunki literackie można często dostać w formie audiobooków

Obecnie coraz popularniejsze stają się książki w formie elektronicznej.
Praktycznie wszystkie wiodące wydawnictwa mają je w swojej ofercie. Możemy nabyć je we wszystkich możliwych formatach i na wielorakich nośnikach. Jednym z bardziej najłatwiejszych są audiobooki.
W tej formie możemy zdobyć książki wszystkich gatunków literackich oraz podręczniki.
audiobook
Przygotowane przez: Denise Krebs
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Do najpopularniejszych rodzajów należą: bajki i baśnie audiobooki, biografie i dzienniki audiobooki, fantastyka i fantasy audiobooki. Jeżeli wziąć pod uwagę bajki i baśnie audiobooki są osiągalne zarówno klechdy autorów klasycznych jak również baśnie pisarzy nam współczesnych. Gdyby rozpatrywać bajki i baśnie audiobooki, możemy się spotkać z audiobookami czytanymi przez interpretatorów którymi często są podziwiani aktorzy lub aktorki. Spotyka się też bogatsze w formie audiobooki to jest słuchowiska bogate w efekty specjalne takie jak: szmer wody, dźwięki ptaków, grzmoty, muzyka. Wszystko to podnosi jakość odsłuchiwanego audiobooka (baśnie audiobook). Kolejnym gatunkiem zazwyczaj usytuowanym wysoko w listach bestsellerów są też biografie i dzienniki audiobooki. Z nowości wydawniczych można polecić biografię pana profesora Władysława Bartoszewskiego. Inną ciekawą pozycją są całkiem niedawno wydane „Dzienniki” pani Agnieszki Osieckiej. Jednym z bogatszych działów literackich istniejących w postaci wersji do słuchania jest gatunek fantastyka i fantasy (ulubione fantastyka audiobooki). Przyczyną powyższego stanu rzeczy są możliwości jakie daje forma audiobooka, głównie ze względu na multimedialny charakter tejże formy książki.
Książki mówione służą nie tylko rozrywce ale także nauce na wszystkich poziomach edukacji. W tejże grupie najpopularniejsze są ekonomia i biznes audiobooki. Spośród podręczników do ekonomii można mówić o poddziałach: księgowość, księgowość zarządcza, miko i makroekonomia autorów: Samuelson, Balcerowicz. Z literatury popularyzatorskiej nadmienić możemy: audiobooki z zakresu ekonomii, z historii, z nauk politycznych, z religioznawstwa, z kulturoznawstwa również z tak egzotycznych tematów jak: astrologia czy magia. Również lektury szkolne czy materiały dla nauczycieli w formie do słuchania są coraz bardziej powszechne. Takie formy podręczników są wręcz promowane przez władze edukacyjne. Literatura w formie audiobooków jest bardzo wygodna, ponieważ możemy słuchać jej także podróżując (stojąc w korkach). Nie potrzeba specjalistycznych urządzeń – wystarczy zwykły mp4 czy laptop albo radio samochodowe. Ta forma jest też lubiana przez osoby niewidome i niepełnosprawnych ruchowo, ponieważ niweluje ograniczenia osób z niepełnosprawnością. Wydaje się, iż audiobooki ze względu na swoją formę i wygodę użytkowania będą przyszłością wydawnictw.


Pozostałe artykuły

Militaria online – pomysł na upominek dla prawdziwego mężczyzny

world music
Przygotowane przez: Richard, enjoy my life!
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dość często zdarza się, że kobiety mają problem z zakupieniem prezentu dla swojego partnera. I nawet, jeśli znają się od wielu lat, dobrze wiedzą jaki jest jego gust, znalezienie prezentu sprawiającego mu radość jest trudnym zadaniem. Co z tym fantem zrobić?


Przede wszystkim spraw radość


Niewątpliwie prezent dla partnera powinien sprawić radość i wywoływać miłe skojarzenia.
2019-01-26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.