Góry to świetne miejsce kiedy pragniemy odpocząć

Istnieją miejsca dobre na każdą porę roku. Czy mowa jest tu o morzu? Nie, bo lata są tam piękne, ale zimy nie skłaniają do wycieczek. Czy mówimy o dużej aglomeracji? Też nie, gdyż wykańcza nas tam nieznośny gwar. Duże miasta są fajne na krótki pobyt, ale niestety nie na każdą porę roku, czyli cały czas. No więc, gdzie możnawybrać się w styczniu i lutym, maju i czerwcu oraz październiku? Bez wątpienia w góry.
Tatry
Przygotowane przez: Szift
Na podstawie danych z: www.flickr.com
Wypoczynek (eccotravel.eu/kambodza/) w górach na pewno będzie udanyo każdej porze roku. Latem możemy schronić się tam przed rozgrzanym miastem, poczuć przyjemne ciepło, które nie jest nieznośnym gorącem. Na wiosnę mamy niezwykłą okazję prześledzić, jak natura budzi się do życia. Jeśli jesteś przekonany, że w mieście też jest to widoczne, to koniecznie musisz zobaczyć, co oznacza prawdziwy rozkwit natury. Jesienią jest nostalgicznie i metafizycznie. Przyroda przysposabia się do odpoczynku, widoczny jest ruch w naturze, ale nie tak zwariowany, jak ma to miejsce na wiosnę, lecz jest to raczej krzątanina, żeby zdążyć przed przyjściem trudnego dla zwierząt i roślin okresu. Zima w górach zachwyca niesamowitymi widokami. To też najlepsza pora dla amatorów sportów zimowych, którzy zbierają siły i fundusze na ten sezon cały rok.


Pozostałe artykuły

Kiedy warto jechać w polskie góry?

wielkanoc w górach
Przygotowane przez: Capture The Uncapturable
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Góry to głównie oszałamiające pejzaże, czyste powietrze, cudowna przyroda jak też dzikie zwierzęta.


Owe atrakcje zagwarantowane mamy w każdym sezonie. Jednak kiedy najlepiej wybrać się w góry tak ażeby w pełni skorzystać z ich wdzięków zależy od priorytetów każdego łazika.

Wypoczynek w górach to również majestatyczne schroniska otwarte cały rok. Są niezwykle klimatyczne ijedyne w swoim rodzaju, i nieważne, czy na myśli mamy wiekowe schronisko, uroczy pensjonat, czy też nowoczesne spa (sprawdź szczegóły). Baza noclegowa w każdym zakątku naszych gór prezentuje się bardzo dobrze. Oczywiście, że więcej znajdziemy noclegów w bardziej znanych ośrodkach, jednak nawet w tych mniej uczęszczanych zawsze znajdziemy coś dla siebie. I nawet takie miejsca, gdzie jest mniej komercji, a więcej prowincji dostarczą nam więcej – tajemnicy, dzikości, nieodkrytych zabytków… Zobacz pensjonat Pod Zegarem! Zależy tylko, czego oczekujesz od swojego wymarzonego wypoczynku w górach.

Warto też wspomnieć o ludziach spotykanych podczas pieszych wędrówek. Są cały rok, uśmiechnięci, kłaniający się i ci bardziej zadumani, kontemplujący ciszę, spokój i wyjątkowe widoki. Nieważne też kiedy w ciągu roku, ale zawsze w górach spotkamy całe rodziny, jak i samotników, z zasady tych pierwszych częściej widujemy w porze wiosenno-letniej, a tych drugich, gdy sporty zimowe goszczą na stokach i leśnych traktach.
2018-05-02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.