Najczęściej używane akcesoria do gier

Współcześnie gry planszowe są przeznaczone nie jedynie dla dzieci, lecz mogą także dorosłym zapewnić ciekawą, angażującą oraz oryginalną rozrywkę. Są to przykładowo gry logiczne i strategiczne, ale nie jedynie – do jednych z najczęściej używanych należą gry fabularne (RPG). Gry RPG pozwalają na wcielenie się w daną postać oraz funkcjonowanie jej po fikcyjnym świecie.

gry planszowe
Często są inspirowane poszczególnymi dziełami literackimi oraz filmowymi, istnieją również jako odpowiedniki już uprzednio istniejących gier komputerowych. Pojedyncza partia umie być znacząco wciągająca ze względu na godną rozpatrzenia fabułę danej najnowsze planszówki bitewne – głównie jedna gra trwa od 3 do 5 godzin. Oprócz „erpegów” znacząco popularne są współcześnie gry planszowe bitewne.

Większość bardziej rozwiniętych gier planszowych wymaga odpowiednich akcesoriów, jakich brak jest w stanie bardzo utrudniać, a nawet uniemożliwiać rozgrywkę. W razie gier fabularnych są to przykładowo scenariusze fabuł – bez rozbudowanego świata możliwości graczy są dosyć ograniczone, a gra dynamicznie jest w stanie się znudzić. Nieodzowne są również właściwe kostki. Do typowej gry RPG nie wystarczy standardowa sześciościenna kostka – tego rodzaju gry mają pewne losowe elementy. Najczęściej wykorzystywane są kostki dziesięciościenne, lecz są dostępne także czteroboczne, dwudziestoboczne jak również sześciościenne. Popularnie stosowane skróty typu k10 czy k6 to właśnie oznaczenia najróżniejszych rodzajów kostek do gry. Istnieją też tzw. kostki procentowe – jest to para dwóch kostek dziesięciościennych, z jakich jedna pokazuje liczbę dziesiątek, a druga jedności – dzięki temu da się wylosować dany procent w przypadku potrzeby. Czasem kostki tego typu przydają się przy niektórych fabularnych grach karcianych. Popularne akcesoria do gier planszowych planszowych są najczęściej dobre do lokalu za dobrą cenę, dlatego nie stanowią dla gracza dużego wydatku.

Pozostałe artykuły

Nadal planszówki są wspaniałe!

Gra planszowa Monopoly
Article wrote: Howie Le
Source: http://www.flickr.com
To trochę smutna informacja, ale niewątpliwie często jest tak, że spada ilość takich osób, które grywają w planszówki. I pomyśleć sobie, iż jeszcze przed kilkoma laty pokoje głównie dzieci oraz młodzieży były pełne najróżniejszych planszówek... Choć początek tego artykułu jest bardzo pesymistyczny, w żadnym wypadku nie można sądzić, że gry planszowe najzupełniej odeszły do lamusa. Można w sumie powiedzieć, iż na szczęście nadal idzie natrafić na fanów gier planszowych. Człowiek, który myśli, że Internet spowodował, iż planszówki są jak chociażby discmany, na szczęście bardzo się myli.


Gry planszowe bitewne z jasnych przyczyn wymagają nieco innych akcesoriów. Są to przeważnie modele i figurki, ale też elementy terenowe – w zależności od estetyki danej gry mogą to być choćby lasy, zamki, czołgi lub schrony. Światem gier bitewnych może być średniowiecze lub fantastyczny, ale także kosmos, realia drugiej wojny światowej czy wojen napoleońskich. Gry planszowe bitewne mają wyjątkową rozgrywkę – poszczególna jednostka, oznaczona chociażby figurką, ma inną prędkość poruszania się jak również zadawane obrażenia, niż inna. Dlatego jest tak ważne, by w okresie gry posiadać pełen komplet akcesoriów. W przypadku dużej liczby gier tego rodzaju kostki wielościenne też okazują się użyteczne – w najbardziej znanych grach gatunku nie brakuje też wydarzeń losowych.
2014-06-27 15:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.