Przyszłościowe kierunki studiów - Turystyka i rekreacja

Każdy absolwent liceum, który ma zamiar rozpocząć studia magisterskie, staje przed ważnym wyborem - jaki kierunek nauki wybrać? Jest to szczególnie ważna decyzja, dlatego, że wpływa ona nie tylko na kolejne 5 lat życia młodej osoby ale także na jego późniejszą karierę zawodową i sytuację materialną. Podjęcia decyzji nie upraszcza niepewna sytuacja na rynku zatrudnienia, który w kilku ostatnich latach zmienia się dynamicznie, razem ze zmianami globalnej i krajowej koniunktury.
Jaki kierunek, w takim razie, opłaca się studiować? Na pewno taki, który da możliwość uzyskać wszechstronne wykształcenie, sprawiając tym samym, że absolwent będzie mógł znaleźć zatrudnienie w różnych gałęziach gospodarki. Jednym z takich kierunków jest hotelarstwo studia. Jest to z całą pewnością dziedzina wszechstronna, w ramach której student zdobywa wiedzę z dziedziny nauk przyrodniczych, społecznych i ekonomicznych, a także rolniczych . Przywołany profil jest dostępny zarówno w szkołach państwowych, jak i na uczelniach prywatnych, a naukę można odbywać w trybach dziennym i niestacjonarnym, w ramach studiów licencjackich i magisterskich.

Czekasz na następny wpis? Chcę poinformować Cię, że autorska strona (http://bangbag.pl/sklep/torby-z-juty/) jest już skończona. Zatem zapraszam do przejrzenia jej.

Większość szkół wyższych oferuje swoim absolwentom sposobność odbycia różnego rodzaju kursów, dodatkowo zwiększających ich zdolności i szanse na rynku pracy.

Pozostałe artykuły

Turystyka i rekreacja - czy warto studiować?

nauka
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu/
Każdy absolwent szkoły średniej, który chce podjąć studia magisterskie, musi zmierzyć się z kluczowym wyborem - jaki kierunek nauki wybrać? Jest to szczególnie ważna decyzja, dlatego, że ma ona wpływ nie tylko na następne kilka lat życia młodej osoby ale również na następującą karierę i sytuację materialną. Podjęcia decyzji nie ułatwia chwiejna sytuacja na rynku zatrudnienia, który w kilku ostatnich latach zmienia się dynamicznie, wraz ze zmianami globalnej i ogólnokrajowej koniunktury.


Nauka angielskiego
Przygotowane przez: U.S. Embassy Tel Aviv
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dzięki kompletnemu wykształceniu, absolwenci turystki i rekreacji dostają szansę znaleźć pracę w takich podmiotach jak biura podróży, ośrodki wypoczynkowe i ośrodki rehabilitacyjne, różnego rodzaju organizacjach społecznych, a nawet w organach administracji centralnej i lokalnej. Niestety turystyka studia to kierunek nie dla wszystkich. Osoba zainteresowana podjęciem nauki o wspomnianym profilu, powinna wykazywać spore zainteresowania geograficzne i zamiłowanie do podróży. Musi także cechować się kreatywnym myśleniem oraz świetną organizacją czasu. W przypadku tego kierunku, bardzo istotnymi zdolnościami są komunikatywność i umiejętność szybkiego podejmowania decyzji oraz predyspozycje lingwistyczne.

jeśli zamierzasz powiązać swoją przyszłość z sektorem turystycznym i jesteś zainteresowany podjęciem studiów na kierunku turystyka i rekreacja, nie zwlekaj, rekrutacja na studia 2014 jeszcze trwa ! Musisz jedynie złożyć określone dokumenty w sekretariacie danej uczelni, a już od października możesz rozpocząć pasjonującą przygodę z tym interesującym kierunkiem.
2019-07-09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.