Czasami zainteresowanie wychodzi poza edukację

W szkole pociechy uczą się określonych rzeczy, zdobywają pewną wiedzę, jednak należy pamiętać o tym, iż ma możliwość stać się tak, iż zaciekawią się czymś kolejnym, o czym w szkole się nie mówi, a wtenczas na nas, na rodzicach będzie ciążyła odpowiedzialność, aby ułatwić im dostęp do tej wiedzy i jednocześnie, by powodować, aby chciały dalej rozwijać własne zainteresowania.

Architektura ogrodów jest modna tak jak zdrowe życie
nauka
Source: http://www.sxc.hu/
Kiedy dostrzegamy, iż nasze dziecko z jednej strony ukazuje spore powodzenie roślinami i tym jak mają szanse prezentować się przydomowe ogródki, to z pewnością trzeba rozwijać w nim to zainteresowanie, bo coraz więcej osób jest zdecydowanych zapłacić nawet za wykonanie własnego ogrodu, tak żeby przedstawiał się on na pewno pięknie. Do rozwijania tej hobby wspaniale ma szanse posłużyć P. Latocha Rośliny ozdobne w architekturze krajobrazu cz.IV, to z niej dziecko dowie się w jaki sposób można ze sobą łączyć różnorakie rośliny, a czego z pewnością nie można robić, aby im nie zaszkodzić. A jeśli dostrzeżemy, że nasz nastolatek wielką uwagę skupia do swojego ciała i do odżywiania się, to bez wątpienia trzeba mu polecić książkę , gdyż skoro chce prowadzić zdrowe życie, to niech wykonuje to w sposób sprawdzony i dobry, tak żeby czasem sobie nie zaszkodził.

Nie nalegajmy zbyt mocno
Nie zawsze jesteśmy w stanie od małego zauważyć jakiś talent w naszym dziecku, nie mniej kiedy zakładamy, iż zaczęło się ono zachwycać muzyką, to być może warto zaoferować mu Habela Jerzy Słowniczek muzyczny, z którego dowie się mnóstwa ciekawych informacji, a dopiero jeśli fascynacja konkretnym instrumentem nie minie, pomyśleć nad jego wpisaniem do szkoły muzycznej. A co jeśli pod wpływem jakiejś bajki albo filmu zaciekawiło się hiszpańskim? Mamy szanse go wpisać na właściwy kurs, jeżeli nie ma takiego w pobliżu, to możemy mu zakupić odpowiednie książki i płyty do jego nauki. Wpierw na poziomie podstawowym, a następnie Oskar Perlin Język hiszpański dla zaawansowanych, tak by ciągle powiększał swoją wiedzę o tym języku. Oferty tutaj: wyjaśnienie terminów muzycznych

Bez podręczników trudno działać
nauka logiki
Article wrote: Luis Vidal
Source: http://www.flickr.com
Nie można wspierać nauki na samym słuchaniu tego o czym chcemy się dowiedzieć, bo nie jesteśmy w stanie wszystkiego na raz przyswoić. Z drugiej strony powinniśmy brać jedynie takie książki, które cieszą się na pewno wielkim zainteresowaniem i które są zaakceptowane przez ekspertów, ponieważ wyłącznie wtenczas będziemy posiadali świadomość, iż przekazują nam one naprawdę tą najwspanialszą i najbardziej ważną wiedze.
2014-05-06 12:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.