Wyspy Kanaryjskie latem - czy warto? Podpowiadamy

Czy relatywnie niedrogie wczasy są w ogóle możliwe? Oczywiście przy założeniu, iż w rachubę wchodzi nie tylko pragnienie poczynienia oszczędności, głównie człowiek w końcu chciałby nareszcie wypocząć. Można w sumie powiedzieć, że praktycznie w każdym przypadku rozsądnie rozumujący turysta, posiadający względnie znaczne doświadczenie w podróżowaniu, jest w stanie odpocząć za dużo mniej.


Czyli jeśli ktoś wmawia nam, iż ciężko o doskonałe wakacje za względnie niewielkie pieniądze, jest w ogromnym błędzie. Chociaż naturalnie należy jeszcze pomyśleć czym są te całe niedrogie wakacje - to akurat mocno relatywne określenie, niektórzy podróżnicy wychodzą z założenia, że już 2000 zł za wakacje to wielkie pieniądze (zobacz pożyczki pod zastaw nieruchomości).

wyspy kanaryjskie - plaża
Przygotowane przez: Giuseppe Milo
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jak w takim razie polecieć na Sycylię, odpocząć w Tunezji, Egipcie czy Tajlandii za relatywnie nieduże pieniądze? Bardzo dobre są szczególnie internetowe biura podróży - jeśli mamy 2014 rok, ciężko zakładać, iż chociażby last minute w Sieci nie są wielce smakowitymi kąskami. Często ciężko mówić o dużo tańszych wakacjach, bo marże w branży turystycznej nie są wielkie, lecz tak czy siak można zaoszczędzić nawet kilka stów. Mało? No cóż, trudno mimo wszystko założyć, że perspektywa zaoszczędzenia takiej gotówki jest niekorzystna. Zresztą nie chodzi tylko o pragnienie pojechania za korzystniejsze pieniądze.

Warto także zwrócić swoją uwagę, iż są miejsca do których bez kłopotów, najzupełniej bezpiecznie, można przedostać się na własną rękę. Np. Tunezja czy Turcja są dosyć trudnymi i wbrew pogłoskom droższymi destynacjami, lecz już na przykład Wyspy Kanaryjskie >> gran canaria last minute są bardzo dobre dla chcących samodzielnie organizować sobie wypoczynek, więcej: czemu Wyspy Kanaryjskie są modne? Zobacz tutaj. Zostało napisane o tym, że nie zawsze samodzielna organizacja wczasów może się opłacić pod względem finansowym. Tak naprawdę w istocie np. ciężko odpocząć o wiele taniej w Turcji, itp.

Pozostałe artykuły

Czy ciekawi nas hotel w Ustroniu Morskim?

Bałtyk o zachodzie słońca
Przygotowane przez: http://sxc.hu
Na podstawie danych z: http://sxc.hu
W jakie miejsce powinniśmy się udać na zdrowe wakacje?


W takim razie: spokojna głowa, podróżnik, który nie chciałby wydawać zbyt dużej kasy na wakacje, tak czy siak ma okazję odpocząć godnie, a zaoszczędzone pieniądze włożyć na lokatę bankową, aby mieć trochę więcej kasy na kolejny wypad. Świetnie, że rośnie liczba miłośników podróżowania, jeżdżenia po świecie. Pamiętajmy, iż podróże bardzo kształcą.
2019-10-24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.