Kraków, idealne miejsce na spędzenie weekendu.

Kraków uchodzi za jedno z najpiękniejszych miast polskich. Jego liczne zabytki i niepowtarzalna historia powodują, że miasto jest niezwykle atrakcyjne turystycznie. Jest najczęściej zwiedzanym polskim miastem, w ciągu roku przyjeżdża do niego 7 do 8 mln turystów. Suma jest imponująca, a duża ilość odwiedzających nie może się mylić. W takim razie co trzeba obejrzeć?


prorent
Zacznijmy może od tego, czym się do Krakowa da dostać? Mianowicie, można przyjechać autem- Kraków jest świetnie połączony z większością południowych województw autostradą A4. Posiada też liczne połączenia kolejowe, w tym międzynarodowe. Ma również lotnisko, aktualnie rozbudowywane, dzięki któremu jest na stałe połączony z 40 miastami. Warto, po przybyciu do miasta zorganizować sobie wygodny środek transportu. Z całą pewnością najmniej kosztowną opcją poruszania się po mieście są autobusy i tramwaje. Na szczęście jest ciekawsza i bardziej uniwersalna możliwość- wynajęcie auta w Krakowie (wynajem samochodów kraków). Pozwoli nam na dużą niezależność w zwiedzaniu miasta, pozwoli także zwiedzić więcej, bez spędzania pół dnia na przystanku autobusowym czekając na przesiadki.

A jest co zwiedzać- najistotniejszy punkt każdego programu zwiedzania miasta to z całą pewnością zamek na Wawelu- położony na lewym brzegu Wisły, siedziba wielu królów polskich, obiekt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Ponoć nawet żył tam kiedyś smok.

W równym stopniu ważnym obiektem jest katedra na Wawelu- najważniejszy kościół miasta, miejsce, gdzie spoczywają królowie Polski, biskupi czy znane i ważne osobistości, jak Mickiewicz, czy Słowacki.
Samochód terenowy marki Ford
Przygotowane przez: Kyle Harris
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Najbardziej znanym obiektem sakralnym w kraju jest niewątpliwie kościół Mariacki- dwie różniące się od siebie wieże to jego najbardziej charakterystyczna zewnętrzna cecha, wewnątrz natomiast| zobaczymy ołtarz, wielkie dzieło Wita Stwosza, stworzone z dębowego drewna, mające obecnie ponad 500 lat.

Jeśli jesteśmy zainteresowani dalszym zwiedzaniem rynku, przy którym stoi wspaniały kościół Mariacki, możemy zajrzeć do krakowskich sukiennic, tradycyjnie i dziś pełniące funkcję handlową- możemy kupić tu pamiątki, różne przedmioty rękodzielnicze, czy biżuterię.

Te ciekawe posty mają swoją kontynuację. Masz ochotę ją poznać? Zatem idź do serwisu (https://www.warynski.pl/aktualnosci/) i tam rozkoszuj się fascynującymi wątkami.

Dodatkowo, na piętrze Sukiennic znajduje się Galeria Polskiego Malarstwa i Rzeźby XIX wieku.

Trzeba tutaj przyjechać, choćby na weekend, do dawnej stolicy naszego kraju, zwiedzić przynajmniej te najważniejsze obiekty, pamiętając, że to jedynie wstęp, bo warto również zobaczyć Kazimierz z zabytkowymi synagogami, Barbakan, Collegium Maius, Pałac Biskupi, Teatr Stary czy muzeum Czartoryskich. Miłego zwiedzania.
2020-09-09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.