Co zabrałem ze sobą
rodzina na łące
Przygotowane przez: www.sxc.hu
Na podstawie danych z: www.sxc.hu

Jeśli w trakcie wakacji i wolnych dni, od leżenia na plaży i pływania w ciepłym morzu wolisz ekstremalne wyprawy i aktywne spędzanie czasu – zorganizuj kilkudniową wycieczkę rowerową

Kiedy nadchodzi okres letni, robi się cieplej, każdy już myśli o wymarzonym urlopie. Zaczynamy rozmyślać i czynić zamiary na wyjazdowe wyjazdy, podróże. Szukamy idei, gdzie najkorzystniej spędzić dni z bliskimi, aby zaznać chwilę wygody.
wakacje w Ciechocinku
Przygotowane przez: Polska Zielona Sieć
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Wskazówki dla wędrowca

Wyruszając na wyprawę parodniową (chociażby z powodu dłuższego weekendu) w sklepie dla podróżnika kupujemy nowe, mocne buty przeznaczone do pieszych włóczęg i termoaktywną odzież aby było nam wygodnie. Do tego jeszcze aktualizacja elektronicznej mapy, aby się nie zgubić, i można wyruszać. No, prawie, musimy jeszcze wyszukać odpowiedni nocleg. Rzecz jasna możemy wypożyczyć samochód z miejscem do spania, i zatrzymywać się w jakimkolwiek miejscu - wszędzie tam gdzie właśnie romantyczna dusza wędrowca będzie chciała się zatrzymać.
szklarska poręba
Przygotowane przez: Karol K
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Niedrogie ,a także znakomite miejsca na nocleg w okolicach Szklarskiej Poręby

Sporo osób zaczyna dziś zastanawiać się nad tym, gdzie pojechać na wakacje. Zamiast żywić zainteresowanie jedynie zachodnimi krajami najlepiej w tym roku poznać lepiej swój kraj. W nawale rozlicznych portali można odkryć co najmniej parę ciekawych blogów zajmujących się urokami polskiej turystyki górskiej.
domki letniskowe
Przygotowane przez: kowal854
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

W jakie polskie zakątki pojechać na wczasy, żeby upragniony relaks okazał się strzałem w dziesiątkę

Jeśli chodzi o planowanie urlopowych eskapad, to polskie familie wyznają najczęściej jedną zasadę: zimową porą udajemy się w góry, najlepiej te wysokie, czyli np. Tatry, a w trakcie wakacji stawiamy na dwutygodniowy wypoczynek nad wodą, np. nad Bałtykiem. Tamtejsza woda morska nie bywa co prawda tak ciepła, jak ta w Morzu Czerwonym, ale i ceny za pobyt na północnym terenie naszego państwa nie sięgają wygórowanych kwot.
jastarnia
Przygotowane przez: zeesenboot
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Wypoczynek nad Bałtykiem to przeważnie lepsze rozwiązanie niż zagraniczny wypad

Wakacje nierzadko bywają czasem, na który niecierpliwe czekamy przez cały rok. Wiele uwagi poświęcamy na zaplanowanie ich w taki sposób, żeby spędzić ten czas możliwie jak najprzyjemniej. Kiedy planujemy wakacje przeważnie najwięcej problemów mamy z wybraniem miejsca, w jakim nasz odpoczynek będzie możliwie jak najbardziej przyjemny. Często przy dokonywaniu wspomnianych decyzji musimy również mieć na uwadze kwestie materialne. Jednocześnie chcielibyśmy spędzić wakacje w możliwie jak najpiękniejszym miejscu i nie wydać zbytnio dużo pieniędzy. Jeżeli więc chcemy świetnie wypocząć i nie zapłacić zbyt wiele, świetnym rozwiązaniem będzie udanie się na wakacje nad polskie morze.
widok
Przygotowane przez: Anne-Lotte O´Dwyer
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Kilka faktów o urlopie na obszarach mazurskich i staraniach rdzennych mieszkańców o pozyskanie turystów

Mazury, a przy okazji również inna kraina historyczna, to jest Warmia, pozostają jednymi z najpiękniejszych obszarów kraju. O jego wyjątkowości decydują nie tylko liczne jeziora i pozostałe akweny, ale także fakt, że rzeczone miejsca jeszcze, na dobrą sprawę, nie zostały zdewastowane przez człowieka.
góry - Bieszczady
Przygotowane przez: Andrzej Wójtowicz
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Gdy szukamy noclegu w najładniejszej części Polski, wówczas sprawdźmy Bieszczady nocleg

Gdy niespiesznie modyfikuje się pora roku i zaczyna robić się coraz to pogodniej, wtenczas z jeszcze większym zaangażowaniem zaczynamy rozmyślać o letnim wypoczynku a także o jakimś wakacyjnym wyjeździe. Nie ma się po co dziwić, dlatego że wszelkiej osobie, nieważne co działa, czy pracuje lub nieraz uczy się w dalszym ciągu, przynależy sięzwyczajnie odetchnięcie.
obóz harcerski
Przygotowane przez: Leslie Science & Nature Center
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Jak harcerz powinien przygotować się do obozu?

Każdy z nas doskonale wie, że posiadanie przez nas pasji jest znaczącym szczegółem naszego życia. Jest to detal, jaki pozwala się nam rozwijać oraz kategorycznie rozszerzać nasze horyzonty. Można bez skrępowania zaryzykować stwierdzeniem, że człowiek bez własnej pasji przegapia mnóstwo drogich rzeczy we własnym życiu.
namiot
Na podstawie danych z: http://www.sport-shop.pl/

Kiedy mamy zamiar wyruszyć na biwak powinniśmy kupić porządny namiot

Sklepy oferują różne namioty turystyczne wiedzieć, czego chcemy, gdzie wyruszamy, by sprzedawca mógł nam podpowiedzieć, który model będzie najlepszy. Ważna jest ilość osób, które ma pomieścić dany namiot i to, gdzie będziemy biwakować. Dlaczego ważne jest miejsce? Otóż pośród turystycznych namiotów są takie, które lepiej sprawdzą się w lesie i takie, które sprawdzą się na plaży. Dodatkowo w sklepach znajdziemy też świetne namioty, które można rozstawić za domem na podwórku, żeby dzieci miały frajdę z wakacji.

Jakie są najwspanialsze miejsca na przyjemne spędzenie wolnego weekendu?

Weekend majowy to dla wielu Polaków idealny czas na pierwszy dłuższy wyjazd. Jeśli aura sprzyja, warto spędzić te parę słonecznych dni na łonie natury, z daleka od ruchliwego miasta i codziennych stresów. Wybierając się na weekend warto wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Po pierwsze, ile czasu zajmie nam dotarcie do celu. Ponieważ mamy do dyspozycji tylko parę dni wolnych, chyba nie warto marnować zbyt wiele czasu w na trasie. Po drugie musimy ustalić, ile będzie nas kosztowała cała wycieczka. I na koniec po trzecie, czy miejscówka, którą wybraliśmy, nie będzie zatłoczona ludźmi.
1 2 3
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.