Poczytać na urlopie
dzieci
Przygotowane przez: Kobi Light
Na podstawie danych z: Kobi Light

Dzieci należy uczyć czytać od najwcześniejszych lat

Im wcześniej zaszczepimy w naszych maluchach miłość do książek, tym znaczniejsza jest pewność na to, iż będą one także czytały jako starsze osoby. Co więcej może się też okazać, że dzięki miłości do czytania prościej będzie im szło analizowanie lektur szkolnych, ponieważ normalnie nie będziemy musieli ich zmuszać do ich czytania.
dziecko grające na kinekcie
Przygotowane przez: homard.net
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Pozwól, żeby Twój komputer był interesującą rozrywką

Komputer stał się dla każdego z nas urządzeniem pomocnym w pracy lub narzędziem do buszowania po Internecie. Wielu użytkowników nie używa wszystkich możliwości jakie daje nam komputer. Korzystając z niego posiadamy możliwość spędzania w fajny sposób naszego czasu, uzyskiwania ciekawych zręczności. A to wszystko grając w gry. Wbrew pozorom gry są dobredla każdego – dla dzieci także, jednak o dostosowanej tematyce. Gry zwiększają ogólną wyobraźnię i twórcze myślenie.

Dobra książka jest atrakcyjna dla różnorakich ludzi

Należy wydawać sobie sprawę z tego, że na pewno dobrze napisana książka, bez względu na to, jakiego tematu będzie dotyczyła, będzie przywoływała zarówno młodych, jak oraz starszych czytelników. Dlatego nie trzeba sobie wmawiać, że ta czy ta oferta nie jest dla nas, iż nie należy jej czytać, jeżeli tylko nas zaciekawiła, to jak najbardziej posiadamy prawo po nią sięgnąć.
dziewczyny podczas czytania
Przygotowane przez: CollegeDegrees360
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Wyjaśnienia do książek są fajne

Czasami podczas poznawania książki łapiemy się na tym, iż gubimy wątek, nie wszystko jest dla nas zrozumiałe, czasami chcemy, by jakieś elementy zostały na dodatek objaśnione. I właśnie przez to przy najczęściej kupowanych książkach, które w krótkim czasie stają się bestsellerami istnieją dodatkowe poradniki, które zajmują się tłumaczeniem tych najróżniejszych tematów.
biblioteka miejska
Article wrote: jef1947
Source: http://www.flickr.com

Mieszanie stylów jest odpowiednie

Im więcej gatunków książek ze sobą zmieszamy, tym większa jest gwarancja, iż nasza wiedza będzie ogólna i iż jednocześnie będziemy umieli sobie poradzić w każdej dziedzinie naszego życia. Dlatego im mocniej skrajne książki znajdą się na naszej półce, tym mniejsza jest szansa na to, iż będziemy się nudzić oraz że nie będziemy wiedzieli po co sięgnąć.
książka
Article wrote: Richard, enjoy my life!
Source: http://www.flickr.com

Nowinki mogą każdego zaskoczyć - przeczytaj o dobrych książkach

Kiedy pragniemy mieć gwarancję, że do naszych rąk trafiają najlepsze oraz jednocześnie również te najcudowniejsze książki, to na pewno musimy regularnie oglądać listy z nowościami wydawniczymi. Co ważne, to warto także popatrzeć na te gatunki, które głównie nas nie przyciągają, ponieważ przecież nigdy nie wiemy, co akurat tym razem ma możliwość ściągnąć naszą uwagę.
biblioteka
Article wrote: Brianna Laugher
Source: http://www.flickr.com

Jest to genialne podparcie wiedzy uczniów - sprawdź

Istnieją takie książki, które mają za zadanie pomagać opiekunom w wychowaniu ich dzieci, ale są też i takie, które mają pomagać wykładowcom w przekazywaniu ich wiedzy następnym pokoleniom. Bez wątpienia im wspanialej konkretna książka jest napisana, im mocniej potocznego języka używa, tym większa jest okazja na to, że zostanie zrozumiana przez większe grono odbiorców, zwłaszcza jeżeli są nimi pociechy.
książka
Przygotowane przez: Christopher Michel
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Książki mogą stawać się inspiracją

Czasami dzieje się tak, że nie posiadamy wizji na interesujący obiad, a jednocześnie sami nie mamy ochoty następny raz jeść tego samego. Kolejnym razem mamy trud z wytłumaczeniem maluchowi jakichś ważnych dla niego zagadnień związanych z religią oraz niejednokrotnie nie rozumiemy, gdzie poszukiwać wyjaśnienie. A przecież nie bez powodu stwierdza się, iż wyjaśnienia na różne pytania, te istotne oraz mniej ważne wciąż możemy odnaleźć w książkach, wystarczy tylko, iż uważnie się poszuka.
grzbiety książek na półce
Przygotowane przez: irondsd
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Lektur jest naprawdę dużo - wyszukaj te najbardziej wciągające

Rodzajów książek jest naprawdę wiele, są biografie, autobiografie, kulinarne, religijne, fantastyczne. To na czytanie których się zadecydujemy zależy jedynie oraz wyłącznie od nas, od tego co uwielbiamy, przy czym się nie zanudzimy. Ale trzeba zaznaczyć, iż nie wolno niczego przyjmować z góry i właściwie aby było, żebyśmy chociaż czasami sięgali po inny gatunek, niż do tej pory wybieraliśmy, ponieważ kto wie, może nas on naprawdę zaciekawi?
narzędzia pracy nauczyciela i jabłko
Przygotowane przez: Matthew
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Zastanówmy się czego wymagamy od książki

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że są takie książki, które mają nas czegoś nauczyć oraz przeważnie spoglądamy do nich w czasie nauki szkolnej, a są to podręczniki. Robimy to mniej lub bardziej radośnie, na co na pewno wpływ ma głównie nasze zainteresowanie. Lecz istnieją również i takie książki, które mają nam umilić czas i po które przeważnie wyciągamy ręce sami, z własnej oraz nie zmuszonej woli.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.