Morze
Świnoujście
Przygotowane przez: Krzysztof Barabosz
Na podstawie danych z: www.flickr.com

Świnoujście - miast na 3 wyspach

Świnoujście położone jest nad rzeką Świną i Morzem Bałtyckim. Posiada status popularnej miejscowości wypoczynkowej i uzdrowiska, chętnie wybieranego na wakacje nad morzem. Świnoujście to również ważny port morski ze stałymi połączeniami z duńską wyspą Bornholm oraz Szwecją.
polskie morze
Przygotowane przez: VnGrijl
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Spa nad morzem - stać cię na relaks

Przygotowując się do wyjazdu z rodziną z reguły zaczynamy przygotowania od najważniejszego dylematu – góry czy też woda. Zarówno pierwsza jak i kolejna możliwość pociąga za sobą szereg pozytywnych konsekwencji. Relaks w górach pozwoli odnaleźć wewnętrzną harmonię dzięki towarzystwu prawdziwej, nieokiełznanej jeszcze przez ludzi przyrody, a wyprawy licznymi szlakami turystycznymi będą miały korzystny wpływ na całościową kondycję fizyczną gości. Po drugiej stronie fani nadmorskich widoków oponują za wyborem plaży, wymieniając wiele pozytywnych właściwości urlopu tego rodzaju. Co warto wybrać?
puck pensjonat
Przygotowane przez: bigbstrd
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Jeżeli pragniemy odpocząć nad morzem, to powinniśmy wybrać się do Pucka

Jeżeli uwielbiamy spędzać wakacje nad wodą to warto pojechać do Pucka. To miasto leży nad piękną zatoką Pucką i oferuje mnóstwo najróżniejszych atrakcji.
bukiet tulipanów
Przygotowane przez: david pacey
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Gdzie warto wybrać się z familią na letni wyjazd?

Letnia wypad powinien być prawidłowo zaplanowany, dlatego, że przyjemność nie będzie zależało tylko i wyłącznie od miejsca naszego pobytu, ale również od innych bardzo ważnych warunków
domki letniskowe
Przygotowane przez: kowal854
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

W jakie polskie zakątki pojechać na wczasy, żeby upragniony relaks okazał się strzałem w dziesiątkę

Jeśli chodzi o planowanie urlopowych eskapad, to polskie familie wyznają najczęściej jedną zasadę: zimową porą udajemy się w góry, najlepiej te wysokie, czyli np. Tatry, a w trakcie wakacji stawiamy na dwutygodniowy wypoczynek nad wodą, np. nad Bałtykiem. Tamtejsza woda morska nie bywa co prawda tak ciepła, jak ta w Morzu Czerwonym, ale i ceny za pobyt na północnym terenie naszego państwa nie sięgają wygórowanych kwot.
Morze, mewa
Przygotowane przez: www.sxc.hu
Na podstawie danych z: www.sxc.hu

Co bardziej ekscytujące - wakacje nad morzem czy w górach?

Jak co roku, kiedy zbliżają się wakacje, snuje się plany związane z wyjazdem urlopowym. To jedyny moment w roku, ma zregenerować, odstresować oraz przywrócić siłę do działania przez nadchodzący rok. Znaczna liczba ludzi wybiera aktywne formy wypoczynku, lecz bywają i tacy, dla których wakacje to chwile totalnego lenistwa. Jedni chcą jeździć na rowerze, pływać lub zwiedzać nowe miejsca, zaś inni raczej chcieliby całymi dniami opalać się nad wodą lub leżeć na łące w górach. Fani wypadów nad morze stoją zwykle w opozycji do fanów turystyki górskiej, dlatego opisując możliwości spędzenia urlopu warto oddzielnie zastanowić się nad wadami i zaletami obu rodzajów wypoczynku. Wakacje nad Bałtykiem to idealna okazja na podnoszenie umiejętności pływania oraz zainhalowanie niezbędnej ilości jodu, o który łatwo w czasie spaceru po plaży. Do tego, gdy uda się wstać odpowiednio wcześnie, warto spróbować znaleźć kawałki naszego szlachetnego bursztynu.
plaża Jastarnia
Article wrote: mariaaantonina
Source: http://www.flickr.com

Do jakiej miejscowości rekomendowane jest wybrać się w podróż sprzyjającą zdrowiu?

Jedni uwielbiają spędzać cały czas nad morzem, niektórzy w górach. Z pewnością jest to połączone z stylem odpoczynku jaką kultywuje dana osoba, czy lubi ona przebywać na plaży oraz się opalać, czy może lubi poznawać na górskie trasy. Na szczęście bez względu na to, jaką styl odpoczynku wybieramy, nie musimy się nigdzie przenosić za granice naszego państwa, ponieważ mamy nieograniczony dostęp zarówno do morza, jak i do gór.
Karpacz, kościółek drewniany
Przygotowane przez: Ronald Preuß
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Długi weekend w popularnych polskich miastach

W Polsce jest dużo miejscowości, uznawanych za niezwykle atrakcyjne pod względem turystycznym. Popularność ta wynika z rozmaitych warunków. Są to na przykład różnorodne zabytki historyczne, których uroda przyciąga gości. Mogą to być także walory uzdrowiskowe, takie jak przykładowo występowanie wód leczniczych. W takim przypadku goście odwiedzający dane miasto wybierają się tam na urlopy sanatoryjne.
Pieniny, góry
Przygotowane przez: www.sxc.hu
Na podstawie danych z: www.sxc.hu

Wypoczynek w kraju - czy to dobry pomysł?

Polska jest państwem niezwykle zróżnicowanym pod wieloma aspektami. O jej atrakcyjności świadczy na przykład zróżnicowanie terenu i wysokości. Jest tu także dużo atrakcyjnych miejsc na wypoczynek z uwagi na dostęp do jezior lub czystych rzek. O dodatkowej atrakcyjności świadczy dostęp do morza. Z tej przyczyny obywatele Polski mają dużo rozmaitych możliwości spędzania wolnych chwil oraz wyjazdów wakacyjnych. Pomimo tego aktualnie coraz częściej obywatele wyjeżdżają na urlopy do innych krajów, często nie będąc w pełni świadomymi piękna własnych okolic.
plaża
Article wrote: 4Logis.pl
Source: 4Logis.pl

Polskie plaże zapraszają w odwiedziny

Ferie nad morzem to świetny pomysł na wypoczynek czas. Wielu ludzi lubi wyjazdy na przykład do Egiptu, nie zdając sobie sprawy, jakie urocze morze znajduje się całkiem blisko. Warto, żeby Polacy na nowo polubili nasz Bałtyk, o który staczali wojny nasi przodkowie. Latem Bałtyk może spokojnie rywalizować z zachodnimi riwierami.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.