Czytanie

Zatrać się w książkowym świecie

Popularna mądrość mówi nam, że nauka to potęgi klucz i nie można się z tym nie zgodzić. W jaki sposób jednak zdobywamy ową wiedzę? Za sprawą książek przede wszystkim, które kształtują, przekazują informacje, rozwijają rozum, wskazują wartości które są ważne. Dobrze jest zainwestować w samorozwój czytając jak najwięcej. Sądzę, że nie potrzeba namawiać do tego ludzi, którzy już to robią, jednak chciałbym przekonać, choćby jednego sceptyka.
audiobooki
Przygotowane przez: Cory Doctorow
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Współcześnie audiobooki stają się bardzo modne - jeśli chcesz spróbować, zakup jednego na spróbowanie

W obecnych czasach dużo mówi się o tym, że czytamy coraz mniej. Wszelkie statystyki są kategorycznie mocno alarmujące – często wskazują, że przeciętny Polak czyta mniej niż jedną pozycję w czasie roku. Jeśli już coś czytamy, zwykle są to czasopisma albo… instrukcje obsługi. Na szczęście okazuje się, że takie statystyki, choć oczywiście powinny dać nam wiele do myślenia, nie są zupełnie prawdziwe. Obecnie bardzo modne stało się czytanie książek w nieco inne formie niż klasyczna. Dużo osób dzisiaj dla przykładu korzysta z czytników książek. Nie da się zaprzeczyć, że taki sposób przyswajania książek jest znakiem teraźniejszych czasów.
dzieci
Przygotowane przez: Kobi Light
Na podstawie danych z: Kobi Light

Dzieci należy uczyć czytać od najwcześniejszych lat

Im wcześniej zaszczepimy w naszych maluchach miłość do książek, tym znaczniejsza jest pewność na to, iż będą one także czytały jako starsze osoby. Co więcej może się też okazać, że dzięki miłości do czytania prościej będzie im szło analizowanie lektur szkolnych, ponieważ normalnie nie będziemy musieli ich zmuszać do ich czytania.
dużo książek
Przygotowane przez: Les Chatfield
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Czy to prawda, że książkowe pozycje z psychologii mogą nam ulżyć?

Psychologia to na pewno dla bardzo wielu z nas ciekawy element życia codziennego. W tym miejscu bez wątpliwości należałoby przyznać, ze niejednokrotnie wiedza psychologiczna pomaga nam rozwiązać liczne problemy, które niestety wielokrotnie znajdują się na naszej drodze. Niemniej jednakże fakt jej posiadania a przede wszystkim zdobycia z pewnością jest zadaniem trudnym, chociaż wykonalnym.
biblioteka
Przygotowane przez: Roman Boed
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Czy czytanie literatury może być dla nas ogromnie dużą rozrywką?

Czytanie książkę bez wątpienia jest przez wielu z nas uznawane za niezmiernie ciekawą pasję. W tym miejscu oczywiście nie sposób się nie zgodzić z takim przedstawieniem faktów. Praktyka pokazuje nam bowiem, że ogromnie wielokrotnie lubimy czytać interesujące książki, w takim razie nieustannie poszukujemy wartych uwagi tytułów. Z dnia na dzień oczywiście na rynku znajduje się coraz więcej książek, dlatego też ogromnie trudno jest znaleźć odpowiednią dla siebie.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.