Książka
audiobooki
Przygotowane przez: Cory Doctorow
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Współcześnie audiobooki stają się bardzo modne - jeśli chcesz spróbować, zakup jednego na spróbowanie

W współczesnych czasach sporo mówi się o tym, że czytamy coraz mniej. Wszystkie statystyki są kategorycznie bardzo alarmujące – niejednokrotnie pokazują, że przeciętny Kowalski czyta mniej niż jedną pozycję w ciągu roku. Jeśli już coś czytamy, zazwyczaj są to gazety albo… instrukcje obsługi. Na szczęście okazuje się, że takie statystyki, chociaż oczywiście powinny dać nam sporo do myślenia, nie są całkowicie prawdziwe. Teraz wielce popularne stało się czytanie książek w odrobinę inne formie niż tradycyjna. Wiele osób współcześnie na przykład korzysta z czytników książek. Nie da się ukryć, że taki sposób czytania książek jest znakiem współczesnych czasów.
książki i audiobooki
Przygotowane przez: Piotr Drabik
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Jakie gatunki literackie można często dostać w formie audiobooków

Obecnie coraz bardziej modne stają się książki w formie elektronicznej.

Jakie gatunki literackie można często dostać w formie audiobooków

Praktycznie wszystkie liczące się wydawnictwa mają je w swoim katalogu wydawniczym. Dostępne one są we wszystkich możliwych formatach i na różnorakich nośnikach. Jednym z bardziej popularnych są audiobooki.
W tej formie kupimy książki wszystkich gatunków literackich a także podręczniki.

Czasami zainteresowanie wychodzi poza edukację

W szkole pociechy uczą się określonych przedmiotów, uzyskują pewną wiedzę, jednak musimy pamiętać o tym, iż może stać się tak, że zainteresują się czymś innym, o czym w szkole się nie opowiada, a wówczas na nas, na rodzicach będzie ciążyła odpowiedzialność, aby uprościć im dostęp do tej wiedzy i równocześnie, żeby sprawić, by chciały mocniej rozwijać własne zainteresowania.

Dobra książka jest atrakcyjna dla różnorakich ludzi

Należy wydawać sobie sprawę z tego, że na pewno dobrze napisana książka, bez względu na to, jakiego tematu będzie dotyczyła, będzie przywoływała zarówno młodych, jak oraz starszych czytelników. Dlatego nie trzeba sobie wmawiać, że ta czy ta oferta nie jest dla nas, iż nie należy jej czytać, jeżeli tylko nas zaciekawiła, to jak najbardziej posiadamy prawo po nią sięgnąć.
dziewczyny podczas czytania
Przygotowane przez: CollegeDegrees360
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Wyjaśnienia do książek są fajne

Czasami podczas poznawania książki łapiemy się na tym, iż gubimy wątek, nie wszystko jest dla nas zrozumiałe, czasami chcemy, by jakieś elementy zostały na dodatek objaśnione. I właśnie przez to przy najczęściej kupowanych książkach, które w krótkim czasie stają się bestsellerami istnieją dodatkowe poradniki, które zajmują się tłumaczeniem tych najróżniejszych tematów.
biblioteka miejska
Article wrote: jef1947
Source: http://www.flickr.com

Mieszanie stylów jest odpowiednie

Im więcej gatunków książek ze sobą zmieszamy, tym większa jest gwarancja, iż nasza wiedza będzie ogólna i iż jednocześnie będziemy umieli sobie poradzić w każdej dziedzinie naszego życia. Dlatego im mocniej skrajne książki znajdą się na naszej półce, tym mniejsza jest szansa na to, iż będziemy się nudzić oraz że nie będziemy wiedzieli po co sięgnąć.
biblioteka
Article wrote: Brianna Laugher
Source: http://www.flickr.com

Jest to genialne podparcie wiedzy uczniów - sprawdź

Istnieją takie książki, które mają za zadanie pomagać opiekunom w wychowaniu ich dzieci, ale są też i takie, które mają pomagać wykładowcom w przekazywaniu ich wiedzy następnym pokoleniom. Bez wątpienia im wspanialej konkretna książka jest napisana, im mocniej potocznego języka używa, tym większa jest okazja na to, że zostanie zrozumiana przez większe grono odbiorców, zwłaszcza jeżeli są nimi pociechy.
grzbiety książek na półce
Przygotowane przez: irondsd
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Lektur jest naprawdę dużo - wyszukaj te najbardziej wciągające

Rodzajów książek jest naprawdę wiele, są biografie, autobiografie, kulinarne, religijne, fantastyczne. To na czytanie których się zadecydujemy zależy jedynie oraz wyłącznie od nas, od tego co uwielbiamy, przy czym się nie zanudzimy. Ale trzeba zaznaczyć, iż nie wolno niczego przyjmować z góry i właściwie aby było, żebyśmy chociaż czasami sięgali po inny gatunek, niż do tej pory wybieraliśmy, ponieważ kto wie, może nas on naprawdę zaciekawi?
Weranda pełna słońca

Weranda pełna słońca – wywiad z Juliette Fay

Weranda pełna słońca to słodko-gorzka książka o życiu kobiety, w której każda z nas może odnaleźć cząstkę siebie. Opowiada o stracie i cierpieniu, ale także o wybaczaniu, rodzącej się miłości i nie zawsze prostych kontaktach z rodziną.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.