Jeziora
jezioro - zdjęcie
Przygotowane przez: Akuppa John Wigham
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Kaszuby to znakomite miejsce na wypoczynek w Polsce

Wczasy na Kaszubach, to doskonałe miejsce na odpoczynek dla osób, jakie lubią zieleń i wiele ciekawych miejsc, które dotyczą kultury i historii takiego miejsca. Jest to jeden z najatrakcyjniejszych regionów Polski, jaki słynny jest z niezwykle charakterystycznego dialektu, ale również z całkiem innego stylu bycia mieszkających tam ludzi.
Trójmiasto
Przygotowane przez: Clarissa de Wet
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Kraków - piękne miasto nie tylko dla turystów!

Mieszkając w Polsce bardzo często marzymy by zobaczyć jakieś egzotyczne miejsca, miejsca pełne zabytków, czy miejsca charakteryzujące się całkiem inna kulturą. Mówiąc krótko szukamy czegoś, czego u nas niema, a przynajmniej zwykle tak sie nam wydaje. Nasz kraj jest dość charakterystyczny, prawdą jest, że znajdziemy tu trzy rodzaje otoczenia, których zwykle na próżno jest poszukiwać gdzieindziej.
wyprawa na wspinaczkę górską
Przygotowane przez: sunriseOdyssey
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Butelki z filtrem - niezastąpione w trakcie wszelkiej wyprawy

Jeżeli należysz do ludzi, które kochają długie wyprawy górskie, rowerowe, wędrówki po lesie czy biwakowanie to bezsprzecznie musisz zaopatrzyć się w parę niezbędnych rzeczy i akcesoriów, jakie na takich eskapadach są nieodzowne. Na pewno musisz posiadać właściwy ubiór, prowiant, przyda się także kompas, lornetka lub mapa.
krasnobród
Przygotowane przez: www.flickr.com
Na podstawie danych z: www.flickr.com

Jaki zakątek można by odwiedzić w woj. lubelskim oraz co w tamtym miejscu można zobaczyć?

Kiedy zastanawiamy się w jakie miejsce wybrać się na parodniowy wypoczynek, możemy mieć niemały kłopot. Jest w należącym do nas kraju taka ilość pięknych miejsc, że trudno zdecydować się na coś konkretnego.
Mauritius
Przygotowane przez: Rega Photography
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Wypad nad jezioro

Trudno ukrywać, że kiedy słyszymy o wczasach nad wodą, to dokładnie morze przychodzi nam na myśl . Polskie jeziora to niedoceniany, a jakże drogocenny skarb, który faktycznie warto odkryć.


Wypad nad jezioro

Niewątpliwym atutem klimatu, panującego nad jeziorem jest to, że wpływa na nas nieomal od samego początku pobytu.
Przygotowane przez: MOMKAY

Piękno Podlasia

Podlasie jest najbardziej wysuniętym na północny-wschód województwem Polski. Od wschodu sąsiaduje ono z Białorusią,a od północy z Litwą. Mieszczą się na tym obszarze cztery parki narodowe, 3 krajobrazowe, aż osiemdziesiąt siedem rezerwatów przyrody a też rozliczne rejony chronionego krajobrazu. Jego miastem stołecznym jest Białystok. Innymi znaczącymi ośrodkami miejskimi są Łomża a także Suwałki. Znajduje się tutaj sporo ciekawych miejsc do zwiedzenia.
różne ryby
Przygotowane przez: James Palinsad
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Urlop z wędką

Turystyka wędkarska w Polsce jest mocno rozwinięta. Co roku nad klarowne jeziora przybywają coraz to większe rzesze miłośników aktywniejszych form odpoczynku jakim jest chociażby wędkarstwo. Dużym plusem jest spora ilość jezior oraz ich różnorodność. Warto przygotować się w tym roku na bardziej czynne formy odpoczynku oraz na co bardziej intrygujące oferty agencji turystycznych, szczególnie w wypadku, kiedy jest się zapalonym wędkarzem. Czy jest ktoś, kto by nie śnił, aby wyjazd na ryby stał się obecnie faktem? Obecnie dzięki specjalnym ofertom świetnych, profesjonalnych biur jak najbardziej jest to osiągalne.
Siedlisko Morena
Przygotowane przez: Siedlisko Morena

Weekend majowy na Mazurach

Weekend majowy tuż-tuż. Nadchodzą długo oczekiwane wolne, ciepłe i zielone dni. Można powiedzieć, że są to przedwczesne, choć krótkie, wakacje. To czas wolny od pracy, a więc czas, kiedy można dobrze wypocząć i zrelaksować się. Wiele osób stara się spędzić majówkę poza domem, wybierając się w podróż nad polskie morze, góry czy jeziora.
Bornholm
Przygotowane przez: Diana Wieczorek

Bornholm – słoneczna wyspa na Bałtyku

Bornholm to duńska wyspa w południowo - zachodniej części Bałtyku oddalona o niecałe 100 km od polskiego wybrzeża. Dostać się na nią możemy promem ze Świnoujścia, statkiem z Kołobrzegu lub samolotem . Na prom za dodatkową opłatą zabierzemy rower, jak również i samochód.
Stolicą wyspy jest Ronne, które pełni rolę centrum administracyjnego, gospodarczego i kulturalnego wyspy. Miasto ma piękną architekturę. Znajduje się tu największy na wyspie port oraz małe lotnisko.
Wieliczka
Przygotowane przez: Wikipedia

Wieliczka - kopalnia soli

Kopalnia Soli w Wieliczce to jedyny obiekt górniczy na świecie, którego początki sięgają średniowiecza. Przez całe stulecia była źródłem bogactwa kraju i materialnym fundamentem kultury - dzisiaj jest najchętniej odwiedzanym polskim obiektem turystycznym.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.